मुलुकको समृद्धि कायम गरेर मात्रै ओली सरकारले विश्राम लिनुपर्छ : बामदेव गौतम

काठमाडौं, बैशाख २८ । नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी (नेकपा) का उपाध्यक्ष वामदेव गौतमले मुलुकको समृद्धि कायम गरेर मात्रै बर्तमान सरकारले विश्राम लिने बताउनु भएको छ । नेकपाका अध्यक्षसमेत रहनुभएका प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओली नेतृत्वको सरकारले समृद्धि कायम गरेरै छाडने पनि उहाँको भनाई छ ।

‘जनताले बहुमत दिएर पठाएको वर्तमान सरकार ढलेमा मुलुक पुनः अस्थिरतामा जान्छ, यो सरकारले मुलुकको समृद्धि कायम गरेर मात्रै विश्राम लिनुपर्छ,’ उपाध्यक्ष गौतमले भन्नुभयो । उहाँले अव पार्टी बलियो बनाउनेमा आफ्नो ध्यान केन्द्रित रहेको बताउनुभएको छ । “पार्टी बलियो भयो भने सरकार बलियो हुन्छ, सरकार बलियो भए देश र जनताको पक्षमा काम गर्न सक्षम हुनेछ,” गौतमले भन्नुभयो । कोरोना महामारीले देशको सङ्कटपूर्ण यो अवस्थामा पार्टी र सरकार दुवै बलियो बनाउनेमा सबैको ध्यान जानुपर्ने भन्दै आफूलाई जोडेर मिडियामा विभिन्न थरीका समाचार आएकोमा आफूलाई दुःख लागेको उहाँको भनाइ छ ।

यही वैशाख १७ गतेको सचिवालय बैठकमा पार्टी अध्यक्ष तथा प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले आफूलाई प्रधानमन्त्री बनाउने प्रस्ताव राख्नुभएपछि मिडियाले आफूखुसी समाचार बनाएको प्रस्ट पार्नुहुँदै नेता गौतमले ‘प्रधानमन्त्री बन्नुपर्छ’ भन्ने प्रस्ताव आफूले बैठकमा नगरेको प्रस्ट पार्नुभयो । यस्तै वैशाख २० गते बसेको सचिवालय बैठकले उपाध्यक्ष गौतमलाई उपयुक्त समयमा प्रतिनिधि सभाको सदस्य बनाउने निर्णय गरेको थियो । सो निर्णयपछि नेता गौतमलाई प्रधानमन्त्री बनाउने तयारी पार्टीले गरेको अनुमानसहितका समाचार मिडियाले सम्प्रेषण गरेका थिए । तर सो बैठकमा पनि आफूले प्रधानमन्त्री हुनुपर्ने माग नगरेको उहाँले प्रस्ट पार्नुभयो ।

“पार्टीले आवश्यक ठानेर निर्णय गर्छ भने त्यसलाई अस्वीकार गर्ने कुरा रहँदैन तर मैले प्रधानमन्त्री हुनुपर्छ भनेको छैन”, नेता गौतमले स्पष्ट पार्दै थप्नुभयो, “पार्टीको जिम्मेवार नेता तथा कार्यकर्ताको हिसाबले पार्टीले गर्ने निर्णयविरुद्ध त म जान सक्दिनँ ।” केही दिनयता आफूविरुद्धको तथ्यहीन समाचार शृङ्खलाबद्ध रूपमा प्रकाशित हुँदा आफूलाई आश्चर्य लागेको बताउनुहुँदै नेता गौतमले भन्नुभयो, “नबोलेको कुरा पनि बिनास्रोत समाचार आउँछ । भ्रममा पार्ने काम भइरहेको छ । ”

यसअघि नेता गौतमले तत्कालीन नेकपा (एमाले) र माओवादी केन्द्रलाई एकता प्रक्रियामा लैजान महत्वपुर्ण भूमिका निर्वाह गर्नुभएको थियो । उहाँकै प्रयास र पहलमा दुई पार्टीबीच २०७५ जेठ ३ गते एकता सम्भव भएको थियो । यसैबीच प्रतिनिधि सभाका सांसद तुलसी थापाले पार्टीभित्र अनुशासन हराएको टिप्पणी गर्नुभएको छ । नेता गौतमलाई लिएर पार्टीभित्र र बाहिर अनेक टिप्पणी हुन थालेपछि उहाँले शनिबार सो टिप्पणी गर्नुभएको हो । सामाजिक सञ्जालमा स्टाटस लेख्दै उहाँले भन्नुभएको छ, “हिजो अनुशासनको पाठ सिकाउने गुरुहरूको सीप आज कता हरायो रु” बोल्दै नबोलेको अनुमानकारिताप्रति उहाँले रोष प्रकट गर्नुभयो । (गोरखापत्र)

  • No items

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *