Month: December 2021

MEGA

Banka shpërndan gabimisht tek klientët 154 milionë euro

Banka “Santander” në Mbretërinë e Bashkuar hyri në frymën e Krishtlindjes këtë vit duke paguar një total prej 154 milionë euro për klientët gabimisht, më 25 dhjetor. Pagesa totale u nda në 75,000 transaksione për rreth 2,000 klientë të korporatave dhe komercialë, tha Santander në një deklaratë të botuar të enjten. “Na vjen keq që […]

Read More
MEGA

Horoskopi 2022, cilat janë shenjat që do të kenë më shumë para dhe fat për vitin e ardhshëm

Sipas astrologëve, është shumë e thjeshtë të kuptosh se si renditen shenjat e horoskopit që do të kenë më shumë fat në punë dhe do fitojnë më shumë para gjatë vitit 2022. Mjafton të shohësh pozicionin e Jupiterit, planetit të mirëqenies dhe Saturnin, planetin e punës dhe vështirësive. Më poshtë ju tregojmë parashikimin e astrologes […]

Read More
MEGA

Jorgo Pulla e zbulon: Shenjat që do kenë gjithçka në 2023 dhe ato më me pafat

Në vigjilje të vitit të ri 2022, Jorgo Pulla ishte i ftuar në “Abc e Pasdites”, ku bëri përmbledhje vjetore të asaj që yjet kanë rezervuar për çdo shenjë zodiaku. Ai u ndal mbi kujdesin e shtuar ndaj ekonomisë, pasi do të jetë një vit i luhatur nga aspekti financiar. “Ndryshimet madhore që do të […]

Read More
MEGA

Si u shmang përballja live mes Borës e Beatrixit

Parra dy ditësh në Pallatin e Kongreseve u mbajt Festivali i Këngës ku 16 këngëtarë prezantuan këngët e tyre. Ndërsa, në promon e “Big Brother VIP” për natën e spektaklit u tha se Beatrix do të ketë befasinë më të madhe ndonjëherë nga ‘Vëllai i Madh’. “Për herë të parë, që kur është bërë pjesë […]

Read More
MEGA

Rikthehen ditët me diell dhe ulen temperaturat, njihuni me parashikimin e motit

Vendi ynë sot do të jetë me alternime vranësirash dhe kthjellimesh të cilat do të sjellin mot të qëndrueshëm dhe me diell. Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë një rënie të lehtë ku variojnë: në zonat malore, nga 00°C në 09°C, në zonat e ulëta nga 06°C në 15°C dhe në zonat bregdetare nga […]

Read More
MEGA

Hoxha për Monika Lubonjën: Këshilltare që paguhet me taksat tona, ka tre muaj në “Big Brother VIP”

Gazetari Artan Hoxha, ka ironizuar aktoren Monika Lubonja, e cila është këshilltare e kryetarit të Bashkisë së Tiranës, Erjon Veliaj. Lubonja ndodhet brenda shtëpisë së “Big Brother VIP” rezulton në databazën me pagat e qytetarëve shqiptarë, si këshilltare e Veliajt. Hoxha, i ftuar në “ABC News”, tha se njerëzit që i shërbejnë pushtetit kanë tre […]

Read More
MEGA

Mali i Zi merr vendimin e papritur për shqiptarët, vjen lajmi i keq për të gjithë ata që nuk kanë bërë vaksinën

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme njofton masat e reja për hyrjet në Malin e Zi duke nisur nga data 02 janar 2022. Ne komunikate behet e ditur se nga kjo date do te lejohet të kalohet kufiri: 1. Me certifikatë vaksinimi të plotë me numrin e duhur të dozave, dhe nga doza e […]

Read More
MEGA

Keni edhe 2 ditë kohë për t’i blerë, ushqimet fatsjellëse nuk duhet të mungojnë natën e Vitit të Ri

Bollëk, shëndet, para dhe gëzim! Këto janë kuptimat që fshihen pas disa ushqimeve të caktuara që nuk duhet të mungojnë në tryezën festive të fundvitit. Ju kemi folur më parë për thjerrëzat, por nuk janë të vetmet. Për të mbyllur mirë vitin 2021-shin dhe për të nisur mirë 2022-shin në treg gjeni një armatë të […]

Read More
MEGA

Banorët e 10 fshatrave në Librazhd s’kanë ku të bluajnë drithin, HEC-i lë pa ujë mullirin

Nga Ilda Hoxha & Ina Allkanjari Banorët e 10 fshatrave në Librazhd po përballen me një problem jetik. Mulliri i vetëm që përdoret për bluarjen e grurit dhe misrit nuk po funksionon, sipas një deklarate të deputetit të Partisë Demokratike, Luçiano Boçi në Kuvend. Faktoje verifikoi situatën edhe në terren ku konstatoi se banorët e […]

Read More
MEGA

Tre shenjat e horoskopit më me fat për Vitin e Ri 2022

Demi Këtë vit e drejta do jetë me ju dhe për këtë jeni të lumtur. Do t’i vërtetoni të gjithëve se ndryshimet që dëshironit të bënit duheshin bërë dhe se i meritonit. Kokëfortësia dhe këmbëngulja juaj do t’ju ndihmojë që të ecni përpara, për aq kohë sa nuk harroni se ndryshimi nuk është gjithmonë për […]

Read More