Day: December 29, 2021

MEGA

Hoxha për Monika Lubonjën: Këshilltare që paguhet me taksat tona, ka tre muaj në “Big Brother VIP”

Gazetari Artan Hoxha, ka ironizuar aktoren Monika Lubonja, e cila është këshilltare e kryetarit të Bashkisë së Tiranës, Erjon Veliaj. Lubonja ndodhet brenda shtëpisë së “Big Brother VIP” rezulton në databazën me pagat e qytetarëve shqiptarë, si këshilltare e Veliajt. Hoxha, i ftuar në “ABC News”, tha se njerëzit që i shërbejnë pushtetit kanë tre […]

Read More
MEGA

Mali i Zi merr vendimin e papritur për shqiptarët, vjen lajmi i keq për të gjithë ata që nuk kanë bërë vaksinën

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme njofton masat e reja për hyrjet në Malin e Zi duke nisur nga data 02 janar 2022. Ne komunikate behet e ditur se nga kjo date do te lejohet të kalohet kufiri: 1. Me certifikatë vaksinimi të plotë me numrin e duhur të dozave, dhe nga doza e […]

Read More
MEGA

Keni edhe 2 ditë kohë për t’i blerë, ushqimet fatsjellëse nuk duhet të mungojnë natën e Vitit të Ri

Bollëk, shëndet, para dhe gëzim! Këto janë kuptimat që fshihen pas disa ushqimeve të caktuara që nuk duhet të mungojnë në tryezën festive të fundvitit. Ju kemi folur më parë për thjerrëzat, por nuk janë të vetmet. Për të mbyllur mirë vitin 2021-shin dhe për të nisur mirë 2022-shin në treg gjeni një armatë të […]

Read More
MEGA

Banorët e 10 fshatrave në Librazhd s’kanë ku të bluajnë drithin, HEC-i lë pa ujë mullirin

Nga Ilda Hoxha & Ina Allkanjari Banorët e 10 fshatrave në Librazhd po përballen me një problem jetik. Mulliri i vetëm që përdoret për bluarjen e grurit dhe misrit nuk po funksionon, sipas një deklarate të deputetit të Partisë Demokratike, Luçiano Boçi në Kuvend. Faktoje verifikoi situatën edhe në terren ku konstatoi se banorët e […]

Read More
MEGA

Tre shenjat e horoskopit më me fat për Vitin e Ri 2022

Demi Këtë vit e drejta do jetë me ju dhe për këtë jeni të lumtur. Do t’i vërtetoni të gjithëve se ndryshimet që dëshironit të bënit duheshin bërë dhe se i meritonit. Kokëfortësia dhe këmbëngulja juaj do t’ju ndihmojë që të ecni përpara, për aq kohë sa nuk harroni se ndryshimi nuk është gjithmonë për […]

Read More
MEGA

Ana Lleshi rikthehet sërish në “Për’puthen” dhe i habit të gjithë me hyrjen e saj

Ana Lleshi ish-konkurentja e sezonit të parë të “Për’puthen” u rikthye sërish. Ana i habiti të gjithë me hyrjen e saj, pasi erdhi si infermiere. Kjo pasi sezonin e shkuar ajo u përfol shumë kur vajti dhe i dërgoi paracetamol Arjon Lulit. Ky i fundit publikoi foton nga krevati dhe tha se atë natë kishte […]

Read More