Day: December 31, 2021

MEGA

Banka shpërndan gabimisht tek klientët 154 milionë euro

Banka “Santander” në Mbretërinë e Bashkuar hyri në frymën e Krishtlindjes këtë vit duke paguar një total prej 154 milionë euro për klientët gabimisht, më 25 dhjetor. Pagesa totale u nda në 75,000 transaksione për rreth 2,000 klientë të korporatave dhe komercialë, tha Santander në një deklaratë të botuar të enjten. “Na vjen keq që […]

Read More
MEGA

Horoskopi 2022, cilat janë shenjat që do të kenë më shumë para dhe fat për vitin e ardhshëm

Sipas astrologëve, është shumë e thjeshtë të kuptosh se si renditen shenjat e horoskopit që do të kenë më shumë fat në punë dhe do fitojnë më shumë para gjatë vitit 2022. Mjafton të shohësh pozicionin e Jupiterit, planetit të mirëqenies dhe Saturnin, planetin e punës dhe vështirësive. Më poshtë ju tregojmë parashikimin e astrologes […]

Read More
MEGA

Jorgo Pulla e zbulon: Shenjat që do kenë gjithçka në 2023 dhe ato më me pafat

Në vigjilje të vitit të ri 2022, Jorgo Pulla ishte i ftuar në “Abc e Pasdites”, ku bëri përmbledhje vjetore të asaj që yjet kanë rezervuar për çdo shenjë zodiaku. Ai u ndal mbi kujdesin e shtuar ndaj ekonomisë, pasi do të jetë një vit i luhatur nga aspekti financiar. “Ndryshimet madhore që do të […]

Read More
MEGA

Si u shmang përballja live mes Borës e Beatrixit

Parra dy ditësh në Pallatin e Kongreseve u mbajt Festivali i Këngës ku 16 këngëtarë prezantuan këngët e tyre. Ndërsa, në promon e “Big Brother VIP” për natën e spektaklit u tha se Beatrix do të ketë befasinë më të madhe ndonjëherë nga ‘Vëllai i Madh’. “Për herë të parë, që kur është bërë pjesë […]

Read More