Month: January 2022

MEGA

“Mua për të nuk më rr**et fare, ajo po kërkon të…”, ish banori i Big Brother i bën të papriturën Arbana Osmanit

Ish-banori i “Big Brother 6”, Anaid Kaloti, ka komentuar ngjarjet më pikante të ndodhura javën fundit brenda shtëpisë më të famshme në Shqipëri. Ai nuk i ka kursyer fyerjet ndaj moderatores Arbana Osmani, për të cilën thotë se bën çifte me zor në Big Brother VIP, por edhe i prish ato. “Në qoftë se mua […]

Read More
MEGA

Rikthehet në Shqipëri i ftohti polar, ja zonat ku do të “ulet këmbëkryq”

Moti i keq do të prekë Shqipërinë gjatë dy ditëve të së martës dhe të mërkurës. Sipas të dhënave të fundit të parashikimit të motit, karakteristikat kryesore të motit të keq do të jenë erëra të stuhishme, ulje temperaturash dhe reshje dëbore e shiu. Ky mot i keq pritet të jetë i kategorisë 3, për […]

Read More
MEGA

Keni Android? Duhet ta fshini menjëherë këtë aplikacion, ju vjedh të dhënat bankare

Pradeo, kompania që merret me sigurinë e celularëve tanë, ka zbuluar një aplikacion që vë në rrezik mijëra përdorues të Android. Ai ekziston në Google Play, premton mbrojtje, por në fakt përdoret për të zbuluar hakerat në detajet e llogarisë sonë bankare. Quhet 2FA Authentificator dhe vjedh të dhëna të rëndësishme personale. Ironia është e […]

Read More
MEGA

Këto janë tre shenjat më me fat për muajin shkurt sipas Meri Shehut

Muaji Shkurt ka menduar për të gjitha shenjat sepse do t’iu sjellë jo vetëm çfarë duan, por edhe çfarë nevojitet për ta. Ndërkohë, astrologia e njohur Meri Shehu prezantoi si çdo fillim muaji, renditjen e shenjave nga ajo me më pak fat tek kryesuesja. Por tre shenjat më me fat janë: 3. Akrepi Do marrë […]

Read More
MEGA

Bëhuni gati për ndryshime të mëdha, zbuloni ç’kanë parashikuar yjet për datat 31 janar-6 shkurt

DASHI: Me raste mund të jeni treguar armiqësorë me të tjerët, ndoshta duke thënë diçka që atyre nuk u pëlqen. Por më në fund keni arritur të përballeni me të dashurin e zemrës dhe keni gjetur gjuhën e përbashkët me të. Ky vit do të jetë i mbushur me surpriza, lajme të rëndësishme. Do të […]

Read More
MEGA

1 në 5 teste pozitiv: Kemi rritje, çfarë presim në mes të shkurtit

Sars CoV-2 vijon të qarkullojë dendur në popullatë ndërsa mosha aktive nga 20 deri në 50 vjeç është ajo që dominon  në Shqipëri. Nëndrejtori i Institutit të Shëndetit Publik Dritan Ulqinaku tregon se 1 në 5 tampon rezulton pozitiv. Ndërkohë ka numër të lartë të riinfektuarish dhe personash që nuk shfaqin shenjat tipike të koronavirusit. […]

Read More
MEGA

Donaldi nuk i njohu zërin kur dëgjoi këngën e re që i dedikohej atij, reagon Beatrix Ramosaj

Këngëtarja e njohur Beatrix Ramosaj ka reaguar në rrjetet sociale pasi aktori Donald Veshaj ka dëgjuar për herë të parë brenda shtëpisë së Big Brother këngën e saj të re. Në një postim në Instagram, Beatrix ka ripostuar momentet kur Donaldi dëgjon dhe shijon këngën me titull “Faj”, që ajo ia kushtoi aktorit pasi doli […]

Read More
MEGA

Në shtëpi dëgjohet kënga e Beatrix, Donaldi habit me reagimin e tij

Në shtëpinë e Big Brother VIP ditën e sotme është dëgjuar kënga më e re e Beatrix. Ky produksion i është dedikuar Donaldit dhe në pritje ishte reagimi i tij. Fillimisht ai nuk e kuptoi se kënga ishte e partneres së tij por pasi e dëgjoi me vëmendje arriti ta evidentonte zërin e saj. Me […]

Read More
MEGA

Puthja historike e Adelës dhe Bjordit, Arbana Osmani: Në televizion nuk do të ketë më histori dashurie si ajo!

Ndjekësit e “Big Brother” që prej fillimit të këtij ‘reality show’, padyshim e mbajnë mend dashurinë që lindi në shtëpi mes Adelës dhe Bjordit. Ata guxuan kur u puthën në buzë, teksa i ndiqnin mijëra njerëz, ndërkohë që me futjen e tyre në shtëpi, ishin të vetëdijshëm për kritikat dhe gjykimet e shoqërisë. Arbana Osmani […]

Read More
MEGA

Basha: Kemi përballë Ramën, Berishën dhe Metën, janë pakicë, PD do të marrë shumicën

Ndërkohë që kanë përfunduar primaret e për kandidatët e 6 marsit nga ana e Berishës, Lulzim Basha ka shpërndarë një video ku thekson se sipas tij, Berisha, Meta dhe Rama janë bashkë. Ai shprehet se PD do të çlirohet nga hijet e së kaluarës për një të ardhme më të mirë dhe se thekson se […]

Read More