Meri Shehu jep parashikimin për muajin shkurt: Ja shenja më me fat

Peshorja Diplomacia ka shkuar në fund fare dhe për muajin Mars. Dielli hyn përballë Peshores dhe ka një sforcim të dukshëm të shumë marrëdhënieve. Marsi dhe Afërdita në Bricjap deri në datën 7 do ta vështirësojë Peshoren. Fillon qetësimi pas kësaj date kur hyn Afërdita në Ujor dhe i hapet rruga e kontaktet me jashtë, …

Fifi: Do hyja sërish në “Big Brother VIP”, më bëri të gjeja dashurinë

Këngëtarja e njohur, Fifi, ka deklaruar se do të rifutej sërish në “Big Brother VIP”, nëse do të kishte mundësi. Ajo i ka dhënë mundësinë fansave të bëjnë pyetjet që dëshirojnë dhe padyshim që shumë prej tyre lidheshin me eksperiencën në shtëpinë e madhe. “A do të riktheheshe në BBV nëse do të fillonte sërish?”, …

Tjetër lajm i hidhur, ndahen përfundimisht Fjolla Morina dhe Fisnik Syla

Prej disa muajsh, në mediat rozë kanë qarkulluar lajme se këngëtarja, Fjolla Morina dhe biznesmeni, Fisnik Syla i kanë dhënë fund martesës së tyre. Mirëpo, sot, Fisniku e ka konfirmuar këtë lajm eksluzivisht për abc, duke zbuluar ndarjen e tyre e duke bërë të ditur se gjithsecili do të shoh rrugën e vetë. Biznesmeni u …

“Po mundohemi t’i fshijmë, por…”, çfarë fshihet pas shenjave të rusëve në çatitë e banorëve ukrainas?

Ndërtesat në Ukrainë janë duke u mbushur me mesazhe papritur. Forcat ruse dhe diversantët pro-Kremlinit dyshohet se kanë shënuar ndërtesat për të ndihmuar trupat e Vladimir Putin. Fotot tregojnë ndërtesa banimi në Kiev me kryqe të kuq në çatitë e tyre dhe më pas të marrin shenjester. Autoritetet në qytet kanë paralajmëruar qytetarët që të …

Beniada i tha se fle akoma me biberon, Arditi befason me reagimin e tij

Beniada së fundmi ka bërë një deklaratë të papritur për Arditin me të cilin ka patur shumë afrimitet në “Big Brother VIP”. Në fillim të formatit u fol shumë rreth lidhjes së tyre dhe u mendua se mund të lindte diçka. Por, ishte Beniada ajo që u tërhoq duke thënë se Arditin e ka vetëm …

Makina merr para këmbësorin, humb jetën në vend

Një ngjarje rrugore ka ndodhur pasditen e sotme në në fshatin Xibër, Bashkia Klos. Sipas burimeve të policisë, një automjet ka humbur kontrollin dhe ka marrë para shtetasin B. K., 47 vjeç, ku për pasojë ka humbur jetën. Klos/ Informacion paraprak Rreth orës 18.50, në fshatin Xibër, Bashkia Klos, shtetasi P. Ll, 39 vjeç, duke …

Ndarja mund të jetë një lojë?! Beatrix shfaqet me dhuratën e Donaldit

Ndarja e Beatrix Ramosaj dhe Donald Veshaj ishte krye-tema e ditëve të fundit. Dyshja nuk u panë më bashkë që nga dalja nga shtëpia e “Big Brother VIP” ndërsa nuk ndiqen më as në rrjete sociale dhe kjo u mor si konfirmim se mes tyre tashmë çdo gjë ka marrë fund. Por teksa të gjithë …

Pse shohim shpesh të njëjtat ëndrra dhe cili është kuptimi i tyre

Njerëzit kalojnë mesatarisht 1/3 e jetës së tyre duke fjetur. Edhe pse trupat tanë janë pushim gjatë gjumit, truri ynë kalon në një gjendje shumë funksionale në mënyrë që të përgatisë trupin për ditën tjetër. Kjo është gjendja kur shohim ëndrra, duam apo jo. Më poshtë do ju tregojmë arsyen pse shohim shpesh të njëjtat …

Situata në Ukrainë, Biden bën lëvizjen e papritur mbrëmjen e sotme

Presidenti amerikan Joe Biden ka zhvilluar një telefonatë me aleatët për të diskutuar situatën në Ukrainë. Siç raporton CNN, Biden ka biseduar në telefon me kryeministrin e Kanadasë Justin Trudeau, presidenten e Komisionit Evropian Ursula von der Leyen, Presidentin e Këshillit Evropian Charles Michel, Presidentin francez Emmanuel Macron, kancelarin gjerman Olaf Scholz, kryeministrin italian Mario …