Day: February 27, 2022

MEGA

Menduat se iku dimri? Dëbora rikthehet në shumë qytete të vendit, kujdes në këto rrugë

Mëngjesin e sotëm shumë qytete të vendit janë zgjuar me reshje të dendura bore. ARRSH ka njoftuar drejtuesit e automjeteve për akset ku duhet të përdorin zinxhirët në rrugë nga Dardha e deri në Razëm dhe Bogë. Përmes një postimi në “Facebook”, ARRSH u bën apel shoferëve të bëjnë kujdes në lëvizje, të respektojnë sinjalistikën […]

Read More
MEGA

Një mama beqare në “Për’puthen”, Arjan Konomi: Ku të shpie mushka që vjen këtu?

Një konkurrente e re është bërë pjesë e “Për’puthen” gjatë puntatës së djeshme të Prime. Ajo është 25-vjeçarja, Çiljeta Kormuzi, e cila është nënë e një vajze 6-vjeçare. Ajo është nga Vlora, por që jetonte në Itali. Opinionisti i emisionit, Arjan Konomi, iu dha të drejtë djemve që hezituan që t’i bënin pyetje. Madje ai […]

Read More
MEGA

Ukraina pranon negociatat me Rusinë

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelenskyy ka konfirmuar se negociatat mes Kievit dhe Moskës do të zhvillohen në kufirin Bjellorusi-Ukrainë. Një deklaratë nga zyra e presidentit ukrainas, mësohet se dy delegacionet do të takohen “pa parakushte” pranë lumit Pripyat, raporton skynews. Zhvillimi erdhi pasi Alexander Lukashenko, presidenti i Bjellorusisë, i telefonoi Zelenskyy këtë pasdite. “Alexander Lukashenko ka […]

Read More
MEGA

Europa merr vendimin e papritur ndaj Rusisë

Një nga sanksionet që pritet të rëndojë më shumë ndaj Rusisë, pas veprimit ushtarak që ajo ka nisur ndaj Ukrainës, është ndalimi i hapësirës ajrore. Ishte Britania e Madhe ajo që dha sinjalin e parë për të mos lejuar asnjë fluturim të kompanive ajrore në hapësirën e saj. Kjo lëvizje është pasuar edhe nga 10 […]

Read More