Day: March 13, 2022

MEGA

“Njerëzit nuk kanë bukë për të ngrënë”, Stresi del kundër koncertit të Malumës

Stresi ka dalë kundër koncertit që do të mbajë Maluma në Tiranë. Artisti latin me famë botërore do të këndojë në sheshin “Nënë Tereza” në Tiranë. Krahas tij do të interpretojnë dhe artistët shqiptarë, Elgit Doda dhe Ronela Hajati, e cila do të hapë shfaqjen. Por reperi ka dalë kundër këtij organizimi, i cili ka […]

Read More
MEGA

Horoskopi ditor, 14 mars 2022

Dashi Juve qe jeni ne një lidhje duhet patjetër t’i jepni fund rutinës qe ju ka pushtuar nëse nuk doni te keni probleme. Duhet t’i shtoni dozat e fantazisë. Beqaret me ne fund do gjejnë personin për te cilin kane ëndërruar kaq kohe. Ai do jete me personalitet te forte dhe mjaft inteligjent. Me FInancat […]

Read More
MEGA

Kap “qiellin” çmimi i biletës Tiranë-Durrës dhe Tiranë-Elbasan, rritje në të gjitha qytetet

Rritje kudo. Transporti ndër të parët. Mësohet se është rritur çmimi i biletës së udhëtarëve në autobusët e linjës Durrës-Tiranë. Udhëtarët do paguajnë 500 lekë të vjetra më shumë duke shkuar në 2 mijë lek nga 1500 që ka qenë më parë. Rritje të çmimit të biletës pati edhe gjatë pandemisë, me 300 lekë, ndërkohë […]

Read More
MEGA

Kiçja dhe Skerdi Faria në “Shihemi në gjyq”

Sot në “Shihemi në gjyq” ishte Kiçja, fenomeni i Instagramit, dhe doktori i VIP-ave, Skerdi Faria. Kiçja tha se ka lidhur kontratë me klinikën e tij për të kryer operacione falas, por pikat e kontratës nuk janë përmbushur. Ajo u shpreh se doktori “i ka premtuar” që do t’i bëjë vithet, gjoksin por nuk e […]

Read More
MEGA

Del horoskopi javor 14-21 Mars, ja ç’parashikon Paolo Fox për të gjitha shenjat

Dashi Jeta shoqërore do të marrë një shkëlqim, përtej angazhimeve në axhendë. Entuziazmi do të jetë në maksimumin e të gjitha kohërave, ndaj për ju do të jetë një muaj vitaliteti, të cilin do t’ju duhet ta shfrytëzoni plotësisht. Në dashuri këshilla është t’i referoheni dashurisë së njerëzve të dashur, sepse përndryshe në raste nevoje […]

Read More
MEGA

I mbyllën emisionin pa nisur ende, Donald dhe Romeo Veshaj i hyjnë muzikës! Ja shuma e parave që kërkojnë binjakët për netët “live”

Donaldi nuk mundi të fitonte “Big Brother”, por duket se fitoi një famë të madhe jashtë. Prej më shumë se 4 muajsh aktori ishte ndër më të preferuarit e publikut, duke bërë për vete sidomos moshat e reja, por prapë nuk arriti të fitonte çmimin e madh. Përgjatë netëve të spektaklit aman ai mori dhuratë […]

Read More
MEGA

Covid-19 në Shqipëri, më në fund vjen një lajm i mirë

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar të dhënat e situatës së Koronavirusit për 24 orët e fundit, ku fatmirësisht nuk është regjistruar asnjë humbje jete. Njoftimi i Ministrisë: Ju informojmë për situatën në 24 orët e fundit, si vijon: Janë kryer 663 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë me COVID19, 42 qytetarë, në këto bashki: […]

Read More
MEGA

“Donaldi nuk kishte dashuri për Trixën”, deklarata e Monikës i lë të gjithë “pa fjalë’”

Aktorja e njohur, Monika Lubonja ka qenë një nga njerëzit më të lidhur me Donaldin në shtëpinë e “Big Brother VIP”. Kjo ka bërë që ajo të ketë informacion lidhur me marrëdhënien e tij me Beatrix Ramosajn. Së fundmi, Monika ka folur për herë të parë pas ndarjes së çiftit, duke thënë se ata ishin […]

Read More
MEGA

Erdhi pranvera, rriten temperaturat javën e ardhshme

Java e ardhme do të sjellë rritje të temperaturave në të gjithë territorin, si në vlerën minimale ashtu dhe në atë maksimale. Dita e hënë do të vijojë të jetë me temperatura nën zero në orët e para të mëngjesit, për të arritur në 16 gradë gjatë ditës. Ndërkohë nga dita e martë, të mërkurë […]

Read More
MEGA

Pse Sidrit Bejleri është penduar në lidhje me Fifin në “The Voice”

Sidrit Bejleri ishte i vetmi që u kthye për Fifin kur ajo këndoi “Mercy on me” në audicionet e fshehura të “The Voice of Albania” në vitin 2011. Rrugëtimi i Fitit në spektaklin muzikor mund të kishte zgjatur më shumë, në rast se Bejleri nuk do ta kishte vendosur përballë një konkurrenti të fortë asokohe. […]

Read More