Java e ardhme do të sjellë rritje të temperaturave në të gjithë territorin, si në vlerën minimale ashtu dhe në atë maksimale.

Dita e hënë do të vijojë të jetë me temperatura nën zero në orët e para të mëngjesit, për të arritur në 16 gradë gjatë ditës.

Ndërkohë nga dita e martë, të mërkurë dhe të enjten termometri do të shënojë rritje të temperaturave, ku pritet që në vlerat maksimale të arrijnë në 19 gradë celcius.

Ndërkohë ditën e premte pritet të rikthehen reshjet e shiut në të gjithë territorin.

Për më shumë lajme nga vendi dhe bota, mos nguroni të na ndiqni në rrjetet sociale.