Author: Mega News

MEGA

Tri shenjat më të prirura drejt tradhtisë, bëjini sytë katër nëse i keni partnere

Tradhtia është një nga problemet kryesore në çift dhe ndër shkaktarët më të shpeshtë të ndarjes. Gratë dhe burrat shpesh i drejtojnë gishtin njëri-tjetrit si gjinia më e prirur për tradhti, por në fakt kjo është më tepër e karakterit human, sesa e njërës gjini. Ndoshta shenja e horoskopit mund të ketë ndikimin e saj […]

Read More
MEGA

Kap “qiellin” çmimi i biletës Tiranë-Durrës dhe Tiranë-Elbasan, rritje në të gjitha qytetet

Rritje kudo. Transporti ndër të parët. Mësohet se është rritur çmimi i biletës së udhëtarëve në autobusët e linjës Durrës-Tiranë. Udhëtarët do paguajnë 500 lekë të vjetra më shumë duke shkuar në 2 mijë lek nga 1500 që ka qenë më parë. Rritje të çmimit të biletës pati edhe gjatë pandemisë, me 300 lekë, ndërkohë […]

Read More
MEGA

Kiçja dhe Skerdi Faria në “Shihemi në gjyq”

Sot në “Shihemi në gjyq” ishte Kiçja, fenomeni i Instagramit, dhe doktori i VIP-ave, Skerdi Faria. Kiçja tha se ka lidhur kontratë me klinikën e tij për të kryer operacione falas, por pikat e kontratës nuk janë përmbushur. Ajo u shpreh se doktori “i ka premtuar” që do t’i bëjë vithet, gjoksin por nuk e […]

Read More
MEGA

Del horoskopi javor 14-21 Mars, ja ç’parashikon Paolo Fox për të gjitha shenjat

Dashi Jeta shoqërore do të marrë një shkëlqim, përtej angazhimeve në axhendë. Entuziazmi do të jetë në maksimumin e të gjitha kohërave, ndaj për ju do të jetë një muaj vitaliteti, të cilin do t’ju duhet ta shfrytëzoni plotësisht. Në dashuri këshilla është t’i referoheni dashurisë së njerëzve të dashur, sepse përndryshe në raste nevoje […]

Read More
MEGA

I mbyllën emisionin pa nisur ende, Donald dhe Romeo Veshaj i hyjnë muzikës! Ja shuma e parave që kërkojnë binjakët për netët “live”

Donaldi nuk mundi të fitonte “Big Brother”, por duket se fitoi një famë të madhe jashtë. Prej më shumë se 4 muajsh aktori ishte ndër më të preferuarit e publikut, duke bërë për vete sidomos moshat e reja, por prapë nuk arriti të fitonte çmimin e madh. Përgjatë netëve të spektaklit aman ai mori dhuratë […]

Read More
MEGA

Covid-19 në Shqipëri, më në fund vjen një lajm i mirë

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar të dhënat e situatës së Koronavirusit për 24 orët e fundit, ku fatmirësisht nuk është regjistruar asnjë humbje jete. Njoftimi i Ministrisë: Ju informojmë për situatën në 24 orët e fundit, si vijon: Janë kryer 663 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë me COVID19, 42 qytetarë, në këto bashki: […]

Read More
MEGA

“A të ka pëlqyer Donaldi?”, Beniada jep përgjigjen epike

Modelja Beniada Nishani iu është përgjigjur sot të gjithëve atyre që dyshojnë se mes saj dhe aktorit Donald Veshaj kishte një pëlqim më shumë sesa shoqëror. E ftuar në ‘E diell’, ditën e sotme Beniada u shpreeh se mes tyre nuk ka pasur asnjë ndjenjë më shumë sesa shoqërore. Madje ajo u shpreh se e […]

Read More
MEGA

Nga prilli rritet paga minimale dhe zerohet taksa mbi këto rroga në Shqipëri

Pas protestave të ditëve të fundit, qeveria ka bërë me dije dje se ka marrë një sërë masash për të lehtësuar pasojat. Ndërsa ditën e sotme kryeministri ka informuar punonjës në sektorë të ndryshëm për paketën e rezistencës sociale, ndërhyrjet e qeverisë dhe efektet e krizës ndërkombëtare në ekonomi. Rama lajmeron se zerimi i taksës […]

Read More
MEGA

Ka miell për gjithë vitin, Ministria e Bujqësisë: Rezervat e importuesve të grurit, të mëdha

Furnizimi i vendit me grurë dhe miell është i garantuar për të gjithë vitin. Këtë e konfirmon Irfan Tarelli, drejtor i politikave bujqësore në Ministrinë e Bujqësisë, i cili thotë se nuk ka vend për panik. Sasia e importuar deri më tani mbulon nevojën e konsumimit deri në qershor. Ndërsa më pas do të mbështetemi […]

Read More
MEGA

Ironia e së moshuarës në protestë: Do bëj bamirësi, do ia fal pensionin tim Linda Ramës!

Qytetarë të çdo moshe kanë folur sot në protestë. Një grua e moshuar, e cila ishte prezente në protestën e sotme në Tiranë, deklaroi se kishte ardhur për të bërë një vepër bamirësie. Përballë kryeministrisë, e moshuara deklaroi se do ia falë pensionin e saj Linda Ramës, pasi me atë që ka as nuk ha […]

Read More