Dita e Verës, atmosferë festive në Tiranë, koncerte dhe aktivitete të shumta, rrugët mbushen me qytetarë

Dita e Verës ka sjellë një atmosferë festive në Tiranë, e cila është dekoruar me lule për t’i thënë kryeqytetit shqiptar ngjyrat e pranverës. Atmosfera ndihet nga të gjithë ata që përshkojnë bulevardin kryesor “Dëshmorët e Kombit”, teksa muzika mbush ajrin. Qytetarët, kryesisht familjarë me fëmijë kanë dalë në shëtitje duke iu gëzuar rrezeve të …

“Njerëzit nuk kanë bukë për të ngrënë”, Stresi del kundër koncertit të Malumës

Stresi ka dalë kundër koncertit që do të mbajë Maluma në Tiranë. Artisti latin me famë botërore do të këndojë në sheshin “Nënë Tereza” në Tiranë. Krahas tij do të interpretojnë dhe artistët shqiptarë, Elgit Doda dhe Ronela Hajati, e cila do të hapë shfaqjen. Por reperi ka dalë kundër këtij organizimi, i cili ka …

“Donaldi nuk kishte dashuri për Trixën”, deklarata e Monikës i lë të gjithë “pa fjalë’”

Aktorja e njohur, Monika Lubonja ka qenë një nga njerëzit më të lidhur me Donaldin në shtëpinë e “Big Brother VIP”. Kjo ka bërë që ajo të ketë informacion lidhur me marrëdhënien e tij me Beatrix Ramosajn. Së fundmi, Monika ka folur për herë të parë pas ndarjes së çiftit, duke thënë se ata ishin …

Pse Sidrit Bejleri është penduar në lidhje me Fifin në “The Voice”

Sidrit Bejleri ishte i vetmi që u kthye për Fifin kur ajo këndoi “Mercy on me” në audicionet e fshehura të “The Voice of Albania” në vitin 2011. Rrugëtimi i Fitit në spektaklin muzikor mund të kishte zgjatur më shumë, në rast se Bejleri nuk do ta kishte vendosur përballë një konkurrenti të fortë asokohe. …

“Po bëj sakrifica për djalin tim”, Bora Zemani humb durimin me ndjekësen e saj

Bora Zemani është një ndër moderatoret më të dashura. Ajo ka qenë kryefjalë e mediave gjatë muajve të fundit për shkak të historisë me Donald Veshajn. Si një nga personazhet më të komentuar, merr gjithmonë vëmendjen me postimet që bën në rrjete sociale. Së fundmi, Zemani ka postuar një video bashkë me djalin e saj, …

I mbyllën emisionin pa nisur ende, Donald dhe Romeo Veshaj i hyjnë muzikës! Ja shuma e parave që kërkojnë binjakët për netët ‘live’

Donaldi nuk mundi të fitonte “Big Brother”, por duket se fitoi një famë të madhe jashtë. Prej më shumë se 4 muajsh aktori ishte ndër më të preferuarit e publikut, duke bërë për vete sidomos moshat e reja, por prapë nuk arriti të fitonte çmimin e madh. Përgjatë netëve të spektaklit aman ai mori dhuratë …

Fshati Piqeras pa nuse, dasma e fundit 30 vite më parë

Në fshatin Piqeras të Sarandës, dasma e fundit ishte para 30 vitesh. E për pasojë, nuk dihet sa kohe ka që mungojnë lindjet. Të moshuarit që kanë mbetur do të donin ti kishin pranë fëmijët, por i kanë këshilluar të mos kthehen. Dyert e mbyllura me dry janë panorama e fshatit Piqeras, ku sot kanë …

Situata në Ukrainë, mbërrin më në fund lajmi i mirë

Leonid Slutsky, një anëtar i delegacionit rus për bisedimet Ukrainë-Rusi, tha se është bërë “progres i rëndësishëm” në negociatat me delegacionin ukrainas që nga fillimi i bisedimeve. “Nëse krahasojmë pozicionet e Rusisë dhe Ukrainës në negociatat në fillim dhe tani, mund të shohim përparim të rëndësishëm”, tha Slutsky. Sipas agjencisë shtetërore ruse, RIA, Slutsky thekson …